by admin admin

V sobotu 2. března 2024 jsme uspořádali první letošní jízdu výletního vlaku z Prahy. Historický rychlík směřoval přes Karlštejn, Beroun, Plzeň a údolím Mže do Chodové Plané, kde se konala pravá chodská zabíjačka v místním pivovaru.

Historický vlak byl složen z legendární lokomotivy T478.1 „Bardotka“ a ze třech přípojných vozů Balm. Rychlíkový spoj byl výchozí ze stanice Praha hl.n. a dále zastavil ještě pro nástup cestujících v Praze-Smíchově, v Berouně a v Plzni. Zvláštní historický vlak nabídl přímé spojení na trase Praha – Chodová Planá s bezkonkurenční cestovní dobou pod 2,5 h a s velmi zajímavou cenou jízdného. Tato jízda se tak stala velmi atraktivní a přilákala mnoho cestujících, kteří si ji přišli náležitě užít.

Rodinný pivovar v Chodové Plané je vyhledávaným turistickým cílem, často sem směřují také parní vlaky z Německa. Cestující našeho vlaku měli zajištěny prohlídky pivovaru zakončené ochutnávkou piva u místní kouzelné kašny. Zajištěn byl také program ve dvou pivovarských restauracích. V unikátní restauraci Ve Skále byla možnost výběru z klasického jídelního lístku a v restauraci Stará Sladovna ze zabíjačkového menu. Připravujeme další termín na podzim!

Chodovar Ve Skále
Restaurace Ve Skále