Železniční dopravce Valenta Rail s.r.o. (VLR) Vám nabízí kompletní služby při zajišťování přeprav v nákladní drážní dopravě a také při jízdách zvláštních osobních vlaků (Zážitkové vlakyPronájem vlaků).

Osobní železniční doprava

Pronájem vlaků na soukromé akce

Vypravujeme speciální vlaky dle přání zákazníka. Sestavíme vlakovou soupravu a trasu přesně na míru vaší akci. Pronájem zvláštního vlaku je vhodný pro firemní akce a vánoční večírky, oslavy narozenin, rozlučky se svobodou, svatební dopravu, oslavy obcí a měst, výročí společnosti apod. Ve stylovém barovém voze připravíme skvělý catering. Železniční dopravce pro netradiční eventy!

Mezi TOP akce patří retro jízdy do řemeslných pivovarů Berounský medvěd a Všerad, na prohlídku sklárny Rückl a návštěvu nádražní restaurace herce Tomáš Hanáka Zastávka Nižbor nebo do zámeckého resortu Dětenice.

Pro firemní akce s účastí rodinných příslušníků jsou oblíbené trasy do Krokodýlí ZOO v Protivíně, do Safari Parku ve Dvoře Králové nebo do hornického skanzenu Mayrau na Kladně.

Narozeninové vlaky směřují zpravidla Posázavským pacifikem do Čerčan na prohlídku muzea Svět Škodovek, do pivovaru Kácov nebo na okružní vyhlídkovou jízdu Prahou.

Více naleznete na stránce Zážitkové vlaky.

 

Výletní vlak pro veřejnost – Praha & Čechy

Pořádáme veřejné jízdy výletních vlaků s motorovým vozem 810 “Orchestrion” nebo s retro lokomotivou 749 “Bardotka” a červeno-krémovými vozy “Balm”, případně “Ypsilonkami” typu Ba, BDa a Aa. Na vybrané spoje jsou řazeny také bufetové vozy typu Bixovna, BalmBar nebo konferenční vůz SR s nabídkou občerstvení.

Speciální zážitkové vlaky směřují do pivovaru Chodovar, na prohlídky pohádkového zámku Žleby, do jaderné elektrárny Temelín, na adventní trhy – Křivoklátský rychlík a další. V závěru roku tradičně vypravujeme historickou soupravu na Vánoční retro jízdu Posázavím.

Nákladní železniční doprava

Doprava ucelených vlaků, skupin vozů a SHV

Na vlastní licenci k provozování drážní dopravy dopravíme ucelený vlak v rámci České republiky a s partnerskými dopravci také z/do okolních států. Dopravíme hnací vozidla a speciální hnací vozidla mezi místy výkonu či z/do místa deponie nebo k opravárenskému podniku.

Posunová služba a vlečková doprava

Zařídíme nezbytný posun po příjezdu a před odjezdem vlaku v železniční stanici i nákladišti, včetně obsluhy všeobecných nakládkových a vykládkových kolejí. Zajistíme přistavení vozů z přípojové stanice na vlečku, posun na vlečce v době nakládky/vykládky a následné odtažení vozů zpět do stanice.

Služba poslední míle

Obstaráme dopravu vlaku z/do návazné dopravny na neelektrifikované regionální trati.

Železniční dopravce - UIC 3852