by admin admin

Ve spolupráci s Hornickým skanzenem Mayrau pro Vás připravujeme další jízdu výletního vlaku z Prahy. V sobotu 20. května se v prostorách skanzenu uskuteční muzejní noc, divadelní vystoupení a výstava bonsaií za symbolické vstupné 1 Kč.

Další zajímavým bodem akce bude možnost svezení po železniční vlečce ze stanice Kladno-Dubí, okolo vazební věznice, až přímo do skanzenu, kde je pro zážitkové vlaky vybudováno nástupiště. Výletní vlak bude odjíždět ze stanice Praha-Smíchov v cca 15:15 h a přes Pražský Semmering a Buštěhradskou dráhu přijede do skanzenu přibližně v 16:30 h. Na zpáteční cestu se vydá v 19:30 h s příjezdem na Smíchovské nádraží ve 20:45.

Železniční vlečka skanzenu byla po zimě prohlédnuta a přejezdy vyčištěny od naplavenin ve spolupráci s SDH Vinařice. Děkujeme! Zvláštní jízda motoráčkem má od vedení skanzenu velkou podporu, záštitu převzal vedoucí pan MgA. Tomáš Voldráb. Zbývá jen formální záležitost – podpis smlouvy s provozovatelem vlečky společností Dr. ZENKL, která bude dořešena v prvním květnovém týdnu.

Další podrobnosti o akci: Výletní vlak skanzen Mayrau

Hornický skanzen Mayrau