by admin admin

V sobotu 24. června jsme vypravili zážitkový vlak na prohlídky Velké a Malé Ameriky. Tentokrát byl program obohacen ještě o přednášku o historii lokality, které se ujali pánové Ladislav „Laco“ LahodaJaroslav Mareš. Jednalo se o nový typ akce, který se ještě nekonal.

Výlet začínal tradičně na nádraží Praha-Smíchov, odkud vyjel zvláštní motoráček do Nučic a dále pokračoval na neveřejnou vlečku společnosti Lomy Mořina. Nejdříve jsme zastavili na prohlídku Velké Ameriky, na kterou byly vyhrazeny přibližně dvě hodiny. Následně jsme popojeli na konečnou stanici Mořina, kde proběhlo rozdělení do skupinek a postupné prohlídky Malé Ameriky. Kdo měl již prochozeno, mohl se občerstvit točeným pivem Kozel nebo kolínskou malinovkou. K dispozici bylo také ohniště na opékání buřtů, čehož návštěvníci rádi využili.

Na závěr programu se uskutečnila avizovaná přednáška místních znalců – panů Lahody a Mareše. Nový formát zaujal návštěvníky natolik, že kdybychom nemuseli dodržovat jízdní řád, probíhá ještě nyní 🙂 Radostný pohled se naskytl organizátorům po příjezdu na Smíchov, kde nechyběly ovace a děkovné projevy!

Tuto akci zopakujeme letos ještě jednou, a to v sobotu 19. srpna. Výletní vlaky.

Konečná stanice Mořina