by admin admin

V sobotu 24. června vyjel na licenci dopravce Valenta Rail s.r.o. retro rychlík ze Slaného do Bochova. Organizátorem jízdy byl spolek Výtopna Slaný. Souprava vlaku byla složena z historického vozu Balm a lokomotivy řady 749 přezdívané jako „Bardotka“ nebo též „Zamračená” společnosti Retrolok s.r.o.

Zážitkový výletní vlak směřoval ze Slaného přes Louny, Rakovník, Jesenici a Chýši do stanice Protivec, odkud odbočuje trať do Bochova, který byl konečnou stanicí. Hlavními lákadly této výletní jízdy byly hlavně samotná trať Protivec – Bochov, která je známá svým výhradně nákladním provozem. Po této trati nejezdí pravidelné osobní vlaky a jízdu osobním vlakem lze tak zažít pouze v rámci jízd zvláštních vlaků. Dále také turistické cíle v Bochově jako hrad Hartenštejn nebo zřícenina hradu Hungerberg. Při zpáteční cestě poté zámek a minipivovar Chýše.

Na zvláštní výletní vlak, který svým řazeným připomínal soupravy 90. let, čekalo podél trati mnoho fotografů, a tak mohla vzniknout i tato, jejímž autorem je pan Patrik Rud. Děkujeme!

Zvláštní rychlík v řazení T478.1146 + Balm

Plánujete oslavu narozenin, firemní akci či vánoční večírek? Objednejte si zážitkový vlak jen pro Vás a Vaše hosty. Nabízíme pronájem vlaků na klíč. České koleje známe jako své boty!