by admin admin

V sobotu 8. července vyjel na svoji již třetí jízdu oblíbený zážitkový motoráček na prohlídku Velké a Malé Ameriky. Vzhledem k termínu akce okolo svátků, byl nasazen pouze sólo motorový vůz s kapacitou 49 míst. Nově bylo možné zakoupit jízdenky také přes portál GoOut.net

Tradiční trasa tam po Pražském Semmeringu a zpět Prokopským údolím byla zvolena i v tomto termínu. Objevily se však hlasy, že Pražský Semmering je atraktivní na začátku své trasy, a dále se jede tzv. mezi poli, a že daleko zajímavější trasa by byla údolím Berounky přes Karlštejn. Děkujeme za tuto cenou zpětnou vazbu a v některém z dalších termínu tuto trasu rozhodně vyzkoušíme, a to nejspíše i se zastávkou na prohlídku malého muzea filmu Ostře sledované vlaky.

Jízda po neveřejné vlečce společnosti Lomy Mořina přinesla jednu novinku, zprovoznění železniční zastávky „Velká Amerika“ s nástupištní hranou přesně pro motoráček. Ta umožňuje pohodlný výstup a nástup u železničního přejezdu P10455 Mořina, odkud se cestující vydávají po žluté turistické značce ke vstupu do lomu Velká Amerika.

Samotný program prohlídek Velké a Malé Ameriky je ověřený a není potřeba upravovat. Jízdy zážitkového motoráčku probíhají dále, aktuálně jsme spustili prodej jízdenek na 19. srpna 2023. Tato jízda bude opět rozšířena o přednášku místních znalců-badatelů, výlet tak bude začínat již po deváté hodině ranní a končit po osmnácté večerní. Kapacita vlaku bude navýšena na 100 osob. Více na stránce výletní vlaky.

Železniční zastávka Mořina – Velká Amerika
Velká Amerika
Železniční stanice Mořina
Štola na Malou Ameriku
Podzemí Malá Amerika

Plánujete oslavu narozenin, firemní akci či vánoční večírek? Objednejte si zážitkový vlak jen pro Vás a Vaše hosty. Nabízíme pronájem vlaků na klíč. České koleje známe jako své boty!