by admin admin

V sobotu 19. srpna 2023 uspořádala Železniční společnost Tanvald již tradiční akci „Borůvková sobota na Zubačce“, tentokrát doplněnou ještě o setkání lokomotiv řady 730 v Kořenově.

U výtopny byly připraveny borůvkové hody, účastníci mohli ochutnat borůvkové knedlíky, koláče, pivo, limonádu, víno a další speciality. Akce měla tradičně veliký úspěch s velkou návštěvností.

Na setkání lokomotiv se sešly stroje 730.008 a 730.017 Východočeské dráhy, 730.632 Elektrizace železnic, 730.639 Moravské železniční a 730.601 společnosti Skanska. K zvláštním jízdám s ozubnicovou lokomotivou T426.0 „Rakušanka“ na trati Tanvald – Kořenov, byly zavedeny mimořádné spoje s lokomotivami 730 a vozy Bdt. Vozbu těchto zvláštních spojů zajistily lokomotivy dopravce Východočeská dráha a Moravské železniční. „Ponorka“ Elektrizace železnic tvořila statický exponát nedaleko výtopny.

„Ponorka“ firmy Skanska dopravila mimořádný rychlík dopravce Valenta Rail s.r.o. z Prahy přes Mladou Boleslav do Kořenova a zpět. Jízdu výletního vlaku se podařilo zorganizovat díky podpoře společnosti Retrolok a částečnému pokrytí nákladů organizátory akce. Děkujeme za pozvání, akce se těšila zájmu a na zubačku se opět rádi vrátíme!

Zvláštní rychlík Praha – Kořenov
Zvláštní vlak Kořenov – Tanvald – (Praha)