by admin admin

V sobotu 18. března 2023 se uskutečnila mezinárodní jízda parního vlaku z Německa do České republiky a zpět. Parní vlak byl výchozí z Drážďan a jeho trasa vedla přes Chemnitz, Glachau, Zwickau a Františkovy Lázně do Karlových Varů a zpět. Na české území vlak vstoupil přes přechodovou stanici Aš (Selb-Plößberg) a zpět odjel přes hraniční přechod Vojtanov/Bad Brambach.

Akci pořádaly německé železniční spolky IG Traditionslok 58 3047 e. V. a Sächsisches Eisenbahnmuseum e. V. Na českém území byl vlak veden na licenci dopravce MBM rail, se kterým dlouhodobě spolupracujeme a pro tuto jízdu jsme zajistili dopravně-organizační podporu.

Při jízdě tam byly parní lokomotivy včele vlaku (50 3648-8 přípřežní a 35 1097-1 vlaková) a při zpáteční jízdě byl vlak řazen s lokomotivami na obou koncích soupravy z důvodu úvratě ve stanici Cheb. Během přibližně hodinového pobytu v Karlových Varech proběhlo zbrojení parních lokomotiv vodou, které zajistili dobrovolní hasiči z Vintířova s vozidly Scania CAS 30 a Tatra 6×6.