by admin admin

V úterý 7. března 2023 se konalo jednání statutárního orgánu dopravce Valenta Rail s.r.o. se zástupci železničního spolku Výtopna Slaný. Byly projednávány možné formy spolupráce v oblasti cestovního ruchu se zaměřením na zážitkové jízdy historickými vlakovými soupravami. Mladý spolek Výtopna Slaný disponuje zrenovovaným osobním vozem řady Balm a hledal spolehlivého partnera pro zajištění výletních vlaků z oblasti Slaného.

Dopravce Valenta Rail s.r.o. poptával možnost zapůjčování historického vozu, vzhledem k rychle rostoucímu zájmu o zážitkové vlaky pro firemní akce, oslavy narozenin, rozlučky se svobodou apod. Následně bylo uzavřeno strategické partnerství a Valenta Rail s.r.o. se stal oficiálním dopravcem výletních vlaků železničního spolku Výtopna Slaný. V letošním roce se můžete těšit na společné zážitkové jízdy do Koněpruských jeskyň, pivovaru Velké Popovice, na lokálku do Bochova či železniční vlečku Mattoni z Vojkovic nad Ohří do Kyselky.

Historický osobní vůz Balm nabízí cestujícím jedinečné výhledy přes panoramatická okna. Pojme až 68 sedících osob ve třech oddílech. Maximální rychlost činí 90 km/h. Vozy byly vyráběny v letech 1959 – 1968 ve Vagónce Tatra Studénka.

Osobní vůz Balm